utorok, decembra 30, 2008

Rončáková: Prorok prezident

Vo Františkovi Mikloškovi vnímam zrelého muža. Človeka, ktorý prijal seba, prijíma druhých, dianie, svet a vníma to všetko cez Božiu optiku – teda také, aké je. Mať takú optiku je vzácne a myslím si, že Boží pohľad na veci je do istej miery darom, ktorý dostávajú proroci. Čiže tí, čo vidia a rozumejú; alebo aspoň cítia, čo je správne. Rozlišujú, čo je trvalé a hodnotné. V tomto zmysle je pre mňa František prorokom. Dokáže zaujať postoj a vysloviť názor, ktorý si vždy vážim. A dokáže viac – dokáže pre to, čo rozlíšil, nadchnúť. On sám je mužom planúceho nadšenia, čo je dnes osobitne cenné. Vnímať jeho zápal pre projekty monitorovania minulosti, pre oral history, pre konkrétne formy súčasnej úcty voči našim hrdinom je pre mňa vždy veľkým povzbudením. Vidím pritom, že vie vycítiť hodnotu ľudí, vie spoznať hrdinov, má cit pre múdrosť a opatruje v sebe veľkú úctu k jej nositeľom. Ja v ňom rozoznávam hodnotného, hrdinského a múdreho človeka. Vážim si ho a nesmierne sa teším z možnosti dať takémuto mužovi hlas v prezidentských voľbách.

Terézia Rončáková, žurnalistka

Prečítajte si aj článok p. Rončákovej o prezidentských voľbách TU.
F. Mikloška podporili napr. aj spisovateľ Daniel Hevier alebo PR manažérka Eva Forraiová-Güttlerová. Podporte ho aj Vy, svoje vyjadrenie nám môžte zaslať na volimfera@gmail.com. Vďaka! :-)

Dosiahnutý počet podpisov

Ku koncu roka nás potešila veľmi príjemná správa: František Mikloško už má 15 000 podpisov potrebných na kandidatúru! Veľká vďaka a uznanie patrí všetkým, ktorí svoj podpis pripojili alebo podpisy aj pomáhali zbierať. Ďakujeme aj všetkým, ktorí sa ešte pripoja, zbieranie podpisov totiž naďalej pokračuje, plánované je do oficiálneho vyhlásenia termínu volieb.

František Mikloško má prvý billboard (vo väčšom rozlíšení TU).

Internetovú kampaň si všímajú na aktualne.sk. Hodnotia webové stránky kandidátov a aj napr. s uznaním pripomínajú, že František Mikloško má svoj profil vytvorený aj na modernom komunitnom portáli Facebook. Ak ste tu tiež zaregistrovaní, zaraďte si svojho kandidáta medzi priateľov a pridajte sa do skupiny Volím Fera! Ďakujeme;-)